Ogłoszenia: CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY

Ogłoszenia  duszpasterskie

IV Niedziela Wielkanocna

21 kwietnia 2024 r.

1.      Pan Jezus sam siebie nazywa Dobrym Pasterzem, który daje swoje życie za owce, za nas wszystkich.   Wypełnił to całkowicie, ofiarując siebie na ołtarzu krzyża. Po swoim zmartwychwstaniu przekazał misję pasterską tym, których sam wybierał, aby ją wypełniali aż po krańce świata i do końca czasu.

2.      Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele. Codziennie będziemy prosić o nowych kapłanów, misjonarzy, osoby konsekrowane. Będziemy modlić się, aby wezwani przez Pana żniwa ochotnym sercem przyjęli powołanie, a także, aby rodziny wspierały tych, których Pan sobie wybrał. Niech błogosławieństwo nowych powołań spocznie również na naszej wspólnocie parafialnej.

3.       W tym tygodniu patronują nam:

· 23 IV – św. Wojciech (ok. 956-997), biskup Pragi, misjonarz wśród Prusów, męczennik za wiarę, patron Gniezna i Polski oraz naszej archidiecezji.

· 25 IV– św. Marek (I w.), pochodzący z Jerozolimy towarzysz wypraw misyjnych       św. Piotra i św. Pawła, autor drugiej Ewangelii kanonicznej.

4.      Katechezy dla kandydatów do bierzmowania odbędą się w tym tygodniu według wcześniejszego planu: we wtorek o godz. 17.00 lub w czwartek o godz. 19.00. W dniach od 23. do 26. kwietnia i 6. maja o godz. 19.00 zapraszamy na próby przed bierzmowaniem. Obecność kandydatów obowiązkowa.

5.       Rycerzy Kolumba i pragnących dołączyć do grupy, zapraszamy  na zebranie w środę o godz. 19.00 do salki domu parafialnego na piętrze.

6.       Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”, „Dom na Skale” oraz  nowego numeru  wielkanocnej gazety ewangelizacyjnej  „Dobre Nowiny”.

7.     W wyniku zbiórki ofiar na nowe nagłośnienie, zebraliśmy kwotę: 8. 750 złotych.  Dotychczasowa wartość nowego sprzętu wynosi:  50.000 złotych.   Bóg Zapłać.

8.     W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli  do wieczności:   śp. Eugenia  Małek l. 94 z ul. Kamieńskiego,  śp. Irena  Nestor  l. 77  z ul. Paderewskiego,  śp. Anna Borzestowska l. 74  z ul.  Wagnera.  Rodzinom zmarłych serdecznie współczujemy z darem pamięci w modlitwie.

***    ***   ***

Przyjmując Boże błogosławieństwo pozwólmy, by każdego z nas Jezus – Dobry Pasterz, łączył we wspólnocie wiary i miłości.

Ogłoszenia: TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY. ŚWIĘTO CHRZTU POLSKI

III Niedziela Wielkanocna
14 kwietnia 2024 r.

1.     Dziś trzecia niedziela Wielkanocy. Nadal przeżywamy okres radości płynącej z doświadczenia mocy Chrystusa zmartwychwstałego. Dzięki tej mocy stajemy się wolni od samych siebie, od krępujących schematów i przyzwyczajeń. Ta moc uzdalnia nas do kochania innych i tworzenia z nimi autentycznej wspólnoty – komunii. Okres od zmartwychwstania do wniebowstąpienia Pan Jezus poświęcił tym, których najbardziej umiłował. Spróbujmy wejść do tego grona, poczujmy się zaproszeni do bliskiego przebywania ze Zmartwychwstałym, które najlepiej realizuje się poprzez nasz pełny udział w Eucharystii. Dzisiaj przypada Święto Chrztu Polski.
2.    Trzecia Niedziela Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce jest obchodzona jako Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny pod hasłem: „ Powołani do Wspólnoty - KOMUNII z Bogiem i bliźnimi w Kościele ”. Zatem nie tylko dzisiaj, w Niedzielę Biblijną, ale w ciągu tego rozpoczynającego się Tygodnia Biblijnego, otwórzmy Pismo św. w naszych domach i wczytujmy się z ochotą i rozważajmy Słowo Boże.
Księga Pisma Świętego jest wyłożona przy figurze Matki Bożej. Zachęcamy do podejścia i przeczytania z wiarą wybranego fragmentu Biblii.
3.    Jutro, w poniedziałek 15. dzień miesiąca. Mszą św. wieczorną rozpoczniemy adorację Najświętszego Sakramentu, którą zakończymy apelem o godz. 21.00. Do adoracji zapraszamy grupy i wspólnoty. Dodatkowa okazja do spowiedzi św. od godz. 20.30.
4.    Na spotkanie wspólnoty Franciszkańskiego Zakonu Świeckich zapraszamy w poniedziałek o godz. 16.00
5.    Msza św. w intencji KSM „Semper Fidelis” we wtorek o godz. 18.00. Po Mszy św. zebranie w domu parafialnym.
6.    Katechezy dla kandydatów do bierzmowania odbędą się w tym tygodniu według wcześniejszego planu: we wtorek o godz. 17.00 lub w czwartek o godz. 19.00. W dniach od 23. do 26. kwietnia i 6. maja o godz. 19.00 zapraszamy na próby przed bierzmowaniem. Obecność kandydatów obowiązkowa.
7.    Katecheza parafialna we wtorek podczas Mszy św. o godz. 18.00. Temat: „Pismo Święte, księgą Bożą i ludzką”. Zapraszamy.
8.    Rycerzy Kolumba I pragnących dołączyć zapraszamy na spotkanie w środę 24. kwietnia o godz. 19.00 do salki domu parafialnego na piętrze.
9.   Serdecznie dziękujemy za składane ofiary na tacę i konto parafialne, na zapłacenie nowego nagłośnienia. Bóg Zapłać.
10.  Niech Zmartwychwstały Pan Jezus oświeca swoim słowem każdy dzień życia solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.
                                                                                                                           *** *** ***
Pełni wdzięczności, że możemy dotykać i przyjmować Chrystusa Zmartwychwstałego do swojego serca w Eucharystii, przyjmijmy Boże błogosławieństwo.